Tekstil & Denim & Deri

Teknik Tekstil

Teknik tekstil, medikal, ev tekstili, yapı koruyucu malzemeleri, askeri ve otomotiv gibi kullanım alanlarına göre ayrılan sıra dışı uygulama ve ürünlerle büyüyen bir pazardır. Latro'nun ürün yelpazesi, kumaş yapısı ve iplik tipinden bağımsız olarak fonksiyonel özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Özel çözümlerle pazara katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Su İticiler

Tekstil yüzeylerinin nem yönetimi ile ilgili olarak su iticilik ve suya dayanıklılık olmak üzere iki ana olgu vardır. Tekstil sektöründe su iticilik sorunları yaşanmaktadır. En yaygın ve verimli su itici maddeler arasında, C6 ve C8 teknolojileri gibi florokarbon yapıları bulunur ve PFOA (perflorooktanoik asit) gibi zararlı yan ürünler nedeniyle yönetmelikleri sıkı bir şekilde takip eder ve kısıtlar. Ayrıca, yağ iticilik açısından daha zayıf olsa bile, apre kimyasalları içeren silikon ile su iticilik işlevi de mümkündür. Tekstilde su itici uygulamalar için silikon çözümleri sunan Latro, yeni su itici silikon çözümleri ile sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor.

S

Alev Geciktiriciler

Alev geciktiriciler, yangının büyümesini önlemek için malzemelere uygulanan ve yangın yoğunluğunu azaltmada etkili olan kimyasallardır. Bu kimyasallar tekstil, plastik ve inşaat alanları gibi birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. En verimli alev geciktirici türü, zararlı sağlık etkileriyle birlikte halojen içerir. Organo modifiye alev geciktiriciler, tekstil endüstrisinin son kullanımında daha fazla yer almakta, daha fazla maruz kalsa bile ciddi hastalıklara neden olmamaktadır. Tekstil alev geciktirici uygulamaları için silikon çözümleri sunan Latro, silikon çözümleriyle sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor.

A

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın