Şirketlerin ekonomik büyümelerini, toplumumuz ve gezegenimiz için olumlu etki gibi daha büyük bir hedef için araç olarak kullanmaları gerektiğine inanıyoruz.

Bu hedeflere ulaşmak ve hem insanların yaşamı hem de içinde yaşadığımız gezegen üzerinde gerçek bir olumlu etki yaratmak için “sürdürülebilirlik” çerçevesinden çıkarak dünyanın ihtiyacı olan değişimin öncüsü olmak için çalışıyoruz. 

 Pozitif Etki
 Pozitif Etki

Pozitif Etki

Yapabileceğimiz çok şey var, ancak her zaman daha iyisini yapmayı ve sürekli eyleme geçeceğimizi taahhüt ediyoruz. Bunun için yol haritamızda üç ana başlık öne çıkıyor; 

 

1.  GEZEGEN

 

İklim eylemi, su verimliliği, sürdürülebilir ürünler  Küresel amaçlar, amaçlar için ortaklıklar, madde 17

 

Dünyamız iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerini şimdiden görüyor ve zaman azalıyor, ancak her adımın büyük bir fark yaratabileceğinin son derece farkındayız.

 


Bu nedenle, ekosistemimizi korumanın ve tükettiğimiz kaynaklarını geri vermenin yollarını arayarak kendimizin en sorumlu versiyonu olmaya odaklandık.

 

2.  İNSAN 

 

Toplumsal Cinsiyet eşitliliği, insan hakları, kadın hakları  İnsana yakışır iş ve ekonomik büyüme, global hedefler  Sorumlu üretim ve tüketim ,sürdürülebilirlik, hedefler

 

Odak noktamız en başından beri insanlar üzerinde. Bu nedenle, topluluğumuzun her bir parçasına dokunan değer odaklı bir kültürü yaygınlaştırabilmek için çaba gösteriyoruz.

 

Eşit ve sürdürülebilir bir ilerleme sağlamak için insan unsurlarına yatırım yapma sorumluğunu kalpten hissediyoruz. Bunun için, çevresel ve sosyal sorunları ele alan girişimleri veya bireyleri teşvik ediyor, destekliyoruz.
 

 

3.  ÜRÜN

 

Sorumlu üretim ve tüketim ,sürdürülebilirlik, hedefler

 


Sağlıklı bir iklimin ve gelişen bir toplumun, müreffeh bir iş dünyasının temelleri olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla, bir platform olarak rolümüzü bu inancımız doğrultusunda dünyaya ve insanlığa saygıyla tasarlıyoruz. 

 

Daha çevre dostu bir dünyanın ortaya çıkmasında üzerimize düşeni yapmak istiyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek için iş birliği ve üretim standartlarımızı sürekli yükseltiyoruz.

Daha Düşük Karbon Ayak İzi

Bir platform olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Bu yüzden bizim için, amacımız kadar bu amacımıza nasıl ulaştığımız da aynı derecede önemli. Attığımız her adımda, gezegenimize olan etkimizi göz önünde bulunduruyoruz.

 

Bu bakış açısıyla Türkiye’de bir ilk olarak web sitemizi de düşük karbon ayak izi yaratacak şekilde tasarladık. Sitemizi incelerken, dünyamız için de bir iyilik yapmak ister misiniz? Daha düşük karbon ayak izi opsiyonuna git.

Daha Düşük Karbon Ayak İzi
Daha Düşük Karbon Ayak İzi

Karbon ayak izi azaltılmış web sitemiz, standart web sitemize kıyasla yaklaşık 7.56x daha az veri kullanmaktadır ve toplamda sadece ~819kb veri tüketmektedir. Bu veri tasarrufu sayesinde, enerji kullanımınızın azalmasına katkıda bulunmuş olursunuz.

Karbon ayak izi azaltılmış web sitemiz, standart web sitemize kıyasla, yaklaşık olarak 14.69 gram karbondioksit (CO2) tasarrufu yapar. Bu, çevresel etkinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Erişilebilirlik

Erişilebilirlik

Bugün, dünya nüfusunun %56'sı internet erişimine sahip ve internet giderek hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Toplumun artan farkındalığı ve gelişen teknoloji sayesinde dünya nüfusunun %15'ini oluşturan engelli bireylerin, web sitelerine veya herhangi bir ürün, hizmet ve teknolojiye erişiminin önünde hiçbir engeller kalmayacağını öngörüyoruz.

 

Değerleri ile var olan bir organizasyon olarak insan unsuru her zaman attığımız adımların merkezinde bulunuyor. Web aralığıyla sunduğumuz hizmetlere eşit biçimde erişim olanağı sağlayabilmek amacıyla tasarımımızı da bu bakış açısıyla şekillendirdik. Sesli anlatım ve yüksek kontrast teknolojileri ile sürdürülebilirlik bilincimizi destekleyerek fiziksel bariyerleri kaldırmayı amaçlıyoruz. 

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın