Tarım

Pestisit Formülasyon Çözümleri

Bitki koruma ürünleri, zararlıları ve hastalıkları kontrol etmek için tarımda hayati bir rol oynar. Bu nedenle verimli bitki koruma formülasyonlarının uygulanması, sürdürülebilir tarım için en önemli kriterlerden biridir.


Bitki koruma çözümlerimiz, uygun maliyetli ve yüksek performanslı formülasyonlardan oluşur. Latro, WDG, WP, SC, OD, EC, EW, SL, CS gibi katı veya sıvı pestisit formülasyonları oluşturma konusunda uzmanlığa sahiptir ve "Wonderlab" da kendi denemelerini yapacak donanıma sahiptir. (ör. Basket mill, Granül ekstrüderler, öğütücüler, karıştırıcılar).


Pestisit formülasyonlarının emülsifikasyon, dispersiyon ve süspansiyon kalitesini, stabilitesini ve köpük özelliklerini CIPAC yöntemleriyle test ediyoruz.

 

Detaylı bilgi için [email protected]

EC Formülasyon Çözümleri

EC formülasyonları, çözücü içerikleri nedeniyle popülariteleri giderek azalmasına rağmen, hala en yaygın pestisit formülasyon türlerinden biridir. Aktif bileşen, bir veya daha fazla organik suyla karışmayan solvent, emülgatör ve diğer bileşenleri içeren sıvı bir formülasyondur.


Yüksek kaliteli anyonik-noniyonik yüzey aktif cisimleri birlikte veya ayrı ayrı içeren özel olarak geliştirilmiş emülgatörlerimiz, mükemmel emülsiyon performansı ve mükemmel stabilite sağlar.

EC Formülasyon Çözümleri

SC Formülasyon Çözümleri

SC formülasyonlarının popülaritesi, kullanım kolaylığı ve etkililik, formülasyon tiplerine göre emülsiyon haline getirilebilir konsantre (EC) formülasyonlarına kıyasla çözücülerin bulunmaması gibi faydaları nedeniyle artmaktadır.


Latro, SC formülasyonları için yüksek performanslı dispersiyon/ıslatma ajanları ve emülgatörler sunar.

SC Formülasyon Çözümleri

WDG/WP Formülasyon Çözümleri

Suda dağılabilen granüller, ince bir partikül süspansiyonu vermek üzere püskürtme tankındaki suya eklendiğinde hızla dağılan veya çözünen katı, tozsuz granüler pestisit formülasyonlarıdır. Islatılabilir tozlara kıyasla birçok avantajları vardır. 


Özel olarak geliştirilmiş yüzey aktif maddelerimiz mükemmel ıslatma ve dispersiyon performansı sağlayarak ideal ve etkili granüler formülasyonlar sağlar.

WDG/WP Formülasyon Çözümleri

OD Formülasyon Çözümleri

Yağ Dispersiyonları (OD) Süspansiyon Konsantrelerine (SC) benzer, ancak bunlar, aktif bileşen(ler) in su yerine bir çözücü veya yağ içinde dağılması bakımından farklılık gösterir. Püskürtme tankında seyreltildiğinde, formülasyon, emülsiyon haline getirilmiş yağ damlacıkları ve dağılmış parçacıklardan oluşan stabil bir karışım oluşturmalıdır.


Yağ fazı, aktif bileşenin bitkiye alımını kolaylaştırmak için bir adjuvan olarak hareket etme avantajına sahip olabilir.


Latro, kanola yağı, soya fasulyesi yağı, ayçiçek yağı vb. Kullanılarak formüle edilmiş Yağ Dispersiyonlarına uyumlu yüksek performanslı çözümler sunar.

OD Formülasyon Çözümleri

Diğer Pestisit Formülasyon Çözümleri

Latro olarak üreticilere EW, SE, CS vb. pestisit formülasyonları için benzersiz çözümler sunuyoruz.


Kişiye özel çözümlerimiz ile zirai ilaç üreticilerinin sektörlerinde fark yaratan yeni verimli ürünler geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.
 

D

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın