PET Levha & Kalıp Ayırıcı

Silikon Reçineler

Kalıp ayırma proseslerinde temel konu, doğru formülasyon ile doğru silikon reçineyi seçmektir. Silikon reçineler kalıp yüzeyinde film oluşturma etkisi sağlar. Ek olarak, polidimetilsiloksan kalıp ayırma bileşimlerinin çoğu, özellikle yüksek sıcaklıklarda stabil değildir. Bu problem formülasyonla önemli ölçüde azaltılmış olsa da, bu bileşimlerin kalıp ayırıcı maddeler olarak kullanılmasıyla bağlantılı olarak hala önemli zorluklar oluşturmaktadır. Sonuç olarak, bir kalıp ayırma maddesi olarak kullanılabilecek, farklı çözücü türleri içinde kararlı, kolayca dağılabilen bir malzemeye büyük ihtiyaç vardır. Yüzeyde film tabakası oluşturabilecek Silikon Reçineler ile formulasyonların durabilitesi arttırılır ve yüksek sıcaklık dayanımı kazandırılır.


Yüksek sıcaklık gerektiren kalıp ayırma prosesleri ayakkabı taban ve terlik kalıbı, alüminyum döküm, kauçuk kalıp ayırmadır. Latro, tüm bu süreçler için özel çözümler ve özel formüller ve hammaddeler sunar.

 

Kalıp ayırıcı seçimlerinde en önemli noktalar; proses koşulları, sıcaklık, basınç, kalıplama döngü sayısı, kalıp tipi, kalıplama süresi, kalıplanacak malzeme tipi, kalıp ayırma uygulama Kalıp ayırıcı formulasyonlarınıza farklı reçine türevleri ve özellikli hammaddelerimiz ile teknik destek sağlayarak çözümler sunuyoruz.
 

Silikon Reçineler

PET Levha & Kalıp Ayırıcı Çözümleri

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın