PET Levha & Kalıp Ayırıcı

Kalıp Ayırıcı Ajanlar

Endüstrideki silikonlar genellikle lineer polidimetilsiloksanlara (PDMS) atıfta bulunur. Omurga esnekliği, düşük moleküller arası etkileşimler, düşük yüzey gerilimi ve termal kararlılık gibi özelliklerin bir kombinasyonu sayesinde farklı proseslerde kalıp ayırıcı olarak kullanılabilir.

 

Latro 50, 100, 200, 350, 500, 1.000 10.000 ve 60.000 cSt kinematik viskoziteye sahip çok çeşitli lineer polidimetilsiloksan yağlarına sahiptir.


1000 cSt'den daha az viskoziteye sahip düşük moleküler ağırlıklı PDMS polimerleri, enjeksiyon kalıplamadan önce kalıp yüzeyine uygulanan harici ayırma ajanları olarak plastik endüstrisi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. İşleme sırasında harici bir uygulamayı ortadan kaldırmak için, viskoziteleri 10.000 cSt ila 60.000 cSt arasında değişen daha yüksek moleküler ağırlıklı PDMS yağları, işleme avantajları ve yüzey özelliği iyileştirmeleri sağlamak için termoplastik polimerlerde dahili katkı maddeleri olarak kullanılmaktadır.

 

PDMS yağları, ısı ve mekanik transfer sıvısı, hidrolik sıvı, elektrik yalıtım sıvısı, su itici, cila bileşeni, kalıp ayırıcı madde vb. gibi çeşitli endüstriyel ve tüketici uygulamalarında kullanılmaktadır. 
 

Kalıp Ayırıcı Ajanlar

PET Levha & Kalıp Ayırıcı Çözümleri

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın