Yenilikçi Yapılandırma Ajanı: Silsoft EAU | Latro
geri dön

okuma süresi

3 dk

yayınlanma tarihi

03.12.2021

Yenilikçi Yapılandırma Ajanı: Silsoft EAU

Günümüzde, kişisel bakım trendleri hızla değişmekte ve gelişmekte. Sektördeki bu hızlı dönüşüm, formülatörleri geleneksel ürünlerden ziyade çok işlevli, yüksek performanslı ve yenilikçi ürünler kullanmaya yönlendiriyor. Momentive Performance Materials’ın geliştirdiği Silsoft EAU Microgel, katyonik silikon kopolimerden oluşan yenilikçi bir yapılandırma ajanı olarak, yüksek performansa sahip çok çeşitli ürün yapıları ve sürüm hissiyatları sunuyor.
Yenilikçi Yapılandırma Ajanı: Silsoft EAU

pH ve kullanım konsantrasyonuna bağlı olarak cilt bakımı, güneş ürünleri ve renkli kozmetikte, çok çeşitli dokuları mümkün kılar. “Quick-break” etkisi ile hızlı emilim, kuruma ve ciltte su ferahlığı hissiyatı sağlar. Çok yüksek miktarda doğal yağ içeren formülasyonlarda bile yapışkan, ağır bir his yaratmadan ipeksi, hafif bir his verir. 


Silsoft EAU Microgel, bu inovatif içeriği ve özellikleriyle, Cosmetics Design'ın 2019 Global Beauty Industry Awards ödüllerinde, Color Cosmetics Ingredient kategorisinde finalist olarak seçildi.

 

Temel Özellikleri ve Avantajları

 

 • Çok çeşitli ayırt edici dokusal efektler
 • Mükemmel formül esnekliği ve uyumluluğu
 • Düşük viskoziteli emülsiyonlar elde etme 
 • Olağanüstü pigment dispersiyonu ve stabilizasyonu
 • Kolay yayılım
 • Yüksek oranda yağ içeren formüllerde bile benzersiz hafif doku
 • Güneş koruyucu ürünlerde daha hafif hissiyat ve daha kolay yayılım
 • “Quick-break” özelliği ile kolay emilim, hızlı kuruma ve ferahlık hissi

 

Fiziksel Özellikleri

 

Fiziksel Özellikleri

 


Kimyasal Yapısı

 

Kimyasal Yapısı

 

Silsoft* EAU Nasıl Çalışır? 

 

Nötral pH ~ 6,5

 

Silsoft* EAU Nasıl Çalışır?

 

Silsoft EAU Microgel’in doğal pH'ı yaklaşık 6,5'tir. Su ilave edildikten sonra, poliakrilat çekirdek negatif olarak yüklenir ve şişer. Şişme, mikrojel partikül boyutunu artırır. Şişmiş partiküllerin boşluk doldurma etkisi, kohezif bir ağ oluşumuna yol açar ve yağ damlacıklarını stabilize eden bir jel oluşturur. Bu da, benzersiz jel yapılı formülasyonların elde edilmesini sağlar.

 

pH Etkisi ve Amfoterik Karakter


Silsoft EAU Microgel’in pH ve konsantrasyon duyarlılığı sayesinde geniş bir doku yelpazesi sunar. Silikon kopolimer kabuk, yüksek viskoziteli yağlarla (katı yağ, parafin vb.) kullanıldığında bile yapışkanlığı büyük ölçüde azaltarak, hafif bitiş sağlar.
 

pH Etkisi, Amfoterik Karakter


pH < 6,5   

                                                          

 • Düşük poliakrilat çekirdek yükü ve silikon açısından zengin kabuğun katyonik yükü ile;
 • Yağ sayesinde kabuğun şişmesi
 • Yüksek emülsifiye edici güç
 • Düşük viskoziteli süt ve losyonlar

 

pH ≥ 6,5

 

 • Poliakrilat çekirdeğin anyonik yükü ve silikon açısından zengin kabuğun indirgenmiş yükü ile;
 • Poliakrilat çekirdeğin yüksek oranda şişmesi
 • Yüksek viskoziteli jel

 

Silsoft EAU Microgel’in çekirdek ve kabuk yapısı ile; pH-kullanım miktarlarına bağlı olarak çok farklı yapılar elde edebilirsiniz.

 

pH-kullanım miktarları, Yüksek viskoziteli je, Düşük viskoziteli süt ve losyonlar, Yüksek emülsifiye edici güç,

 

Emülgatör Özelliği


Silsoft EAU Microgel, eşsiz çekirdek-kabuk yapısından dolayı düşük viskoziteli O/W emülsiyonlarında bile etkili bir emülgatör görevi görür. Diğer poliakrilat mikrojellerle karşılaştırıldığında, yağ ve su partiküllerinin çevresinde daha geniş bir ağ oluşturur. Bu da; 5 kat daha az poliakrilat konsantrasyonuyla bile daha iyi dispersiyon özelliği göstermesinde etkili olur.


Silsoft EAU Microgel, ana emülgatör veya ko-emülgatör olarak kullanılabilir. Geleneksel emülgatörlerin aksine, yapışkanlık hissini azaltarak daha iyi pigment dağılımı sağlar. Renkli kozmetik ürünlerinde de düşük viskoziteli BB kremlerden, mousse yapıda fondötene kadar farklı dokular elde etmek için kullanılabilir. 

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın