Tahminlerin Ötesinde bir Hayat Mümkün mü?
geri dön

okuma süresi

3 dk

yayınlanma tarihi

02.03.2023

Tahminlerin Ötesinde bir Hayat Mümkün mü?

Tahmin, gündelik dilde, bilinmeyen bir şey hakkında rastgele veya belirsiz bilgi kullanarak bir sonuca varmaktır. Elde var olan bilgiye dayanarak bir çıkarım yapılır, bu çıkarıma dayanarak geleceğe dönük bir öneri yapılabilir. 
Tahminlerin Ötesinde bir Hayat Mümkün mü?

Peki bunca değişenin olduğu yerde Nasıl Tahminin Ötesinde bir hayata geçeceğiz?


Birlik olarak!


Birbirimizin hikayesiyle koşuyoruz, beraber yürüyoruz. Birimizin yazdığı hikâye, diğerini etkiliyor. Birimiz yalnız hissediyorsa; O’na bir olduğumuzu hatırlatıyor ve birlikte nefes alabilmek için elimizden gelenin fazlasını ortaya koyuyoruz. 


Bu sıralar sanki zaman daha derin ve daha anlamlı akıyor gibi değil mi? ‘’Tahminlerin Ötesinde Bir Hayat Mümkün mü?’’ Bazen hiç beklemediğin bir anda, daha önce görmediğin ve tanımadığın kişilerle kendini aynı ortamda buluyorsun. Sadece amacının ‘Bir olmak!’, ‘Birlik olmak!’ olduğunu biliyorsun. Aynı duyguyu paylaşıyor, aynı acıyı hissediyor, aynı sevinci birlikte yaşıyorsun… Ve o anlarda kalbinin atışını daha derinden hissediyorsun.  


Şimdi ise; her gün bir sonraki günü düşünerek sevdiklerimize sıkıca sarılıyor. Onlar konuşurken kafamızın içi sessizleşiyor sadece izliyoruz. Çünkü duygularımız artık daha derin… 


Tahminlerinin ötesine geçmek için bir önceki günden daha tutkulu olarak;

1.    Dinlemelisin! Çünkü beraber çalışıyorsun! Bu bir takım çalışması ve etrafımızdakilerin ne yaptığına kulak vermek önemli!
2.    Sıran geldiğinde öne çıkmak! Cesur olmak önemli. Korkma! Destekleniyorsun!
3.    Bakış açını değiştir! Farklı olmak önemli. Farklılık seni birlik yapar! Tüm enstrümanların birleşmesi gibi. Tadına doyum olmayan bir senfoni yaşarsın, yaşatırsın!


Kendine ve diğerlerine izin ver!


Son olarak Küçük Prens’ten bir hatırlatma olsun hepimize.


“Hoşça Kal” dedi Küçük Prens.

“Hoşça Git” dedi Tilki. “Vereceğim sır çok basit: İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez”

Küçük Prens unutmamak için tekrarladı:
“Gerçeğin mayası gözle görülmez”
“Gülünü bunca önemli kılan, uğrunda harcadığın zamandır”

Küçük Prens unutmamak için tekrarladı:
“Uğrunda harcadığım zamandır”

“İnsanlar bu gerçeği unuttular, sen unutmamalısın. Evcilleştirdiğin şeyden her zaman sen sorumlusun. Gülünden sen sorumlusun…”

Küçük Prens unutmamak için tekrarladı:
“Gülümden ben sorumluyum…”

 

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın