PET Levha Üretiminde Yenilikçi Bir Yaklaşım | Latro

PET Levha Üretiminde Yenilikçi Bir Yaklaşım

PET levha üretiminde sektöre yönelik silikon çözümleri levhaların özelleştirilmesi noktasında önemli rol üstlenmektedir. PET levha üretiminde buğu önleyici, lubrikant, mukavemet, kalıptan ayrılma özellikleri kazandırmak ve üretimi optimize etmek için yüksek performans sağlayan silikon emülsiyonlarından faydalanıyoruz. Çözüm önerilerimizin içerisinde mikro, makro ve semi makro silikon emülsiyonları yer almaktadır. Uygulama ve beklenen performansa göre üretim sorunlarına yönelik geliştirilmiş emülsiyonlar çeşitlilik göstermektedir.
PET LEVHA, üretim, kimyasal çözümler


Partikül boyutu yaklaşık 40 nm altında olan mikro silikon emülsiyonları şeffaf olup PET levha üzerinde homojen bir örtücülük sağlamaktadır. Opak beyaz görünüme sahip makro silikon emülsiyonları ise yaklaşık 120 nm partikül boyutuna sahip olup daha büyük partiküller ile PET levha yüzeyine tutunurlar. Daha büyük partiküller sayesinde daha geniş alana kaplama yapabilmektedirler; ancak makro silikon emülsiyonlarının stabilitesi levha yüzeyinde homojen örtücülük sağlaması için çok önemli ve kritiktir. Stabilitesi güçlü olan makro silikon emülsiyonları, stabillitesi zayıf olan makro silikon emülsiyonlarının aksine puslanma sorununu çözen, homojen dağılım vererek iz bırakmayan, yüksek lubrikasyon ve yüksek performans sağlayan ürünlerdir. Semi makro silikon emülsiyonları ise yarı transparan görünüme sahip olup yaklaşık 60 nm ile 80 nm arasında partikül boyutuna sahiptirler.

 

Semi makro silikon teknolojisi PET levha sektörüne optimum çözüm sunarak levhaların kalitesinin ve kalıp ayırma performansının artmasında yenilikçi bir yaklaşım sağlamıştır. Semi makro silikon emülsiyonları aynı zamanda PET levha üretiminde kuruma süresini kısaltarak üretim kapasitesini arttırmaktadır. Silikon emülsiyonlarında levhanın kalitesini ve performansını etkileyen en önemli özellikler antistatik efekt, FDA onaylı, iz bırakmayan, düşük oranda dozajlama ve berrak yüzey görünümüdür. 

 

LAMOLD® P 500 yeni nesil silikon teknolojisi ile PET levha sektörüne sıra dışı bir çözüm sunarak stabilite, performans ve düşük dozajlama gibi farkları sektöre sağlamaktadır. Ar&Ge merkezimizde geliştirdiğimiz ürünlerimizden LAMOLD® Serimizi, sektöre tedarik ediyor ve siz değerli müşterilerimizin ürünlerinin özelleştirilmesi için sıra dışı kimyasal çözümler ile yeni olasılıklar yaratıyoruz. 
 

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın