Emprime Baskı Sektörü İçin Sıra Dışı Çözüm | Latro
geri dön

okuma süresi

2 dk

yayınlanma tarihi

08.12.2021

Emprime Baskı Sektörü İçin Sıra Dışı Çözüm

Serigrafi teknolojisi, spor giyim ve gündelik giyim üreticileri için büyük bir büyüme fırsatı sunuyor. Uzun zamandır, plastisol (PVC) ve su bazlı PA/PU baskı patları emprime baskıcıları tarafından geniş çapta kullanılıyor. Bununla birlikte, bu tür baskı boyalarının, özellikle üst düzey giyim uygulamalarında kullanımlarını sınırlayan, düşük yıkama, ütüleme, zayıf tuşe hissi ve tekstile yapışmama gibi bazı ciddi dezavantajları vardır. Ayrıca, bu ürünlerden bazıları plastisol içerebilir ve diğer olumsuz çevresel etkilere neden olabilir.
EMPRİME BASKI, tekstil baskı, silicon baskı

Bu sorunları aşmak için emprimeciler, iyi yıkama dayanıklılıkları,  tuşe, uzama özellikleri ve çevre dostu olmaları nedeniyle tekstil baskı silikonlarını premium bir baskı  patı olarak  kullanmaya başladılar.


HyperTEX® Active baskı silikonları, elastik kumaşlar da dahil olmak üzere çoğu doğal ve sentetik kumaş, ham, boyalı kumaş, örgü, ev tekstili kumaşları, özel teknik kumaşlar ve diğer birçok günlük ürün gibi bitmiş ürünlere kadar geniş bir tekstil yelpazesinde kullanılmaktadır. 

 

Tekstil baskı, textile printing, silicone printing

 


Baskı silikonları, marka sahipleri ve emprime baskıcıları tarafından istenen yüksek esneme ve yumuşaklık hissini sağlarken tüketicilerin sürdürülebilirlik tercihlerine hitap  etmektedir. Latro HyperTEX® Active baskı silikonları, emprimecilere herhangi bir plastisol, formaldehit ve alkilfenol etoksilatlar (APEO) içermeyen kapsamlı bir baz, katkı maddesi, kullanıma hazır, efekt baskı silikonları sağlar. 

 


Latro Kimya, baskı uygulamasında yaşanan boyanın kalıpta kalma süresinin yeterli olmayışı, kapatıcılık ve opaklık gibi geleneksel ürünlerin dezavantajlarını ortadan kaldırıp aynı zamanda çevre standartlarıyla uyumlu performans sunuyor. Bununla birlikte, müşterilerin rekabetten sıyrılmasını ve ürünlerini farklılaştırmaları için çeşitli özel tasarım ihtiyaçlarını karşılayarak emprimecilere sürdürülebilir ek seçenekler sunuyor.

 

 

Neden Pat Olarak Silikon?

 

  • Sonsuz ütüleme ve yıkama mukavemeti
  • Hidrofob yüzey
  • Alev geçiktirici
  • Yüksek uzama katsayısı
  • İnert oluşu 
  • Yüksek UV ve ozon dayanımı,
  • Kendine has efektler
     

birlikte yaratabileceğimiz yeni olasılıkları keşfetmek için bize ulaşın